statystyki szczegółowe

Aktualności

Bez bramek w Kielcach

• autor: calton, 2016-03-24 14:45

W drugiej kolejce spotkań nasza drużyna udała się w podróż do Kielc na mecz z Koroną. Zerowe konto po pierwszej serii przynajmniej u kibiców wywoływało uczucie frustracji, ponieważ w opinii wielu osób z przebiegu gry zasługiwaliśmy przynajmniej na jeden punkt, ale ten mecz był już za nami, stał się historią. Teraz liczyliśmy na zdobycz punktową. Kielce przywitały nas silnym wiatrem i chłodem. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:34. Zaczęliśmy w ustawieniu: S. Ząbczyk – B. Wołowiec, K. Kordas, B. Darłak, P. Kaczmarek – K. Szymański, S. Wanat, M. Kozicki, P. Kuca – K. Buć, M. Kojder

Od początku obie drużyny rzucają się do walki, pierwszą doskonałą sytuację stwarzają gospodarze i udana interwencja naszego bramkarza „sam na sam” pozwala zachować wynik meczu. Już pierwszy nasz faul, sprawia, że sędzia nie będzie dla nas wyrozumiały, ponieważ od razu pokazuje żółtą kartkę B. Wołowcowi, jest 2 min. meczu. W 11 min. szczęście się do nas nie uśmiechnęło, Kacper Szymański ładnie uderzył z ok. 18 m., niestety piłka trafiła w poprzeczkę bramki Korony. Po chwili (18 min.) z kolei znowu bardzo przytomnie zachował się nasz bramkarz, który swoim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo, a mogło być dla nas bardzo groźnie. 20 min. przynosi nam kolejny żółty kartonik, tym razem ukarany został Maciej Kozicki” który popełnił faul taktyczny na jednym z zawodników z Kielc, kiedy Ci szykowali się do szybkiego wyjścia z kontrą. W 28 min. kolejna żółta kartka, dla obrońcy Kewa Kordasa, który tuż przed linią pola karnego faulował już wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Korony. Dobrze wykonany stały fragment gry i na szczęście Konrad głową wybija piłkę na rzut różny, wyglądało to bardzo groźnie, a po dośrodkowaniu z rogu, Sebastian odważnie i pewnie interweniuje w swoim polu karnym, piąstkując piłkę daleko od naszej bramki i oddalając niebezpieczeństwo. W 32 min. po świetnej akcji skrzydłem Kacper wrzuca dokładnie mierzoną piłkę w pole karne, mija ona dwóch obrońców z Kielc i … stojący gdzieś na 5 metrze Konrad (chyba nieco zaskoczony, że przeszła ona obrońców) nie trafia do bramki. Szkoda, to mogła być tzw. piłka meczowa. Dwie minuty później Korona wykonuje rzut wolny z boku pola karnego, na szczęście nasi zawodnicy bardzo pewnie poradzili sobie z groźną wrzutką i I połowa spotkania kończy się wynikiem 0-0.

Po przerwie zaczynamy bardzo odważnie, mamy 2 rzuty rożne, rzut wolny, niestety bez efektu bramkowego. Ok. 50 min. konstruujemy bardzo ładną zespołową akcję z udziałem kilku zawodników, „piłka chodzi jak po sznurku”, w finale Marcin uderza celnie w światło bramki, jednak bramkarz ich jest dobrze ustawiony i pewnie łapie ten strzał.

W 55 min. nasz trener dokonuje pierwszej zmiany w składzie: za Marcina wchodzi Krystian Majka, w 57 min. Korona stwarza sobie bardzo niebezpieczną dla nas sytuację, na szczęście dobrze dysponowany w tym dniu Sebastian pewnie łapie piłkę. Kolejne minuty przynoszą roszady w składzie: za Patryka wchodzi Szymon Tomaszewski (59 min.), za Sebastiana Wanata, Piotrek Deptuch (61 min.) i w 65 min. za Przemka, Bartosz Siwiec.

Dalsze minuty gry upływają na twardej, męskiej walce, która rozgrywa się od pola karnego do pola karnego, obie drużyny nie stwarzają sobie jakiś klarownych sytuacji. Z upływem czasu zaczyna zarysowywać się przewaga optyczna Kielczan, nasi zawodnicy mają dużo pracy, aby powstrzymywać akcje gospodarzy, szczególnie obrońcy. W 75 min. Korona staje przed doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Wykonują w niebezpiecznej odległości od naszej bramki, rzut wolny, po którym piłka na szczęście przechodzi tuż nad poprzeczką.

W 78 min. ostatnia zmiana w naszej ekipie, za Kacpra na boisku pojawia się Jarek Czernysz. Prowadzący to spotkanie arbiter dolicza 2 minuty, które nie przynoszą zmiany wyniku i mecz kończy się bezbramkowo, mamy pierwszy punkt w tych rozgrywkach przywieziony z delegacji. W kadrze naszej drużyny był także: Adrian Przewrocki, Mateusz Sołtys i Jakub Siwiec.